Відділ культурно-масової роботи зі студентами був створений наказом ректора 23 травня 2001 року, коли значно збільшилась кількість студентів, які навчались за денною формою. Виникла потреба значно покращити рівень виховної та культурно-масової роботи серед студентів, забезпечити їх змістовне дозвілля.

ВКМР планує свою роботу згідно комплексного плану виховної роботи КрНУ щосеместрово спільно із студентською радою і cстудентською профспілкою університету; організує і проводить такі загально-університетські заходи:

— «День закоханих»,
— «Хэллоуин»,
— «Містер Мачо»,
— «Новорічний маскарад»

Творчі сили студентів об’єднанні до Арт-клубу «Студент», активісти якого — це факультетські культ організатори та учасники постійно діючих творчих колективів і клубів. Першим творчим колективом, що розпочав свою діяльність був студіо-гурт «Квінтесенція» (весна 2001), за ним біло створено театр-студію «Лілея» (восени 2001), а у 2003 році здійснили перший набір учасників вокальна і хореографічна студії. Але найстаріші традиції в нашому університеті належать КВН: перша команда «Квінта» вже грала у цю запальну гру з 1997 року, в той час коли її учасники вчились на вечірньому факультеті.

Багато творчих задумів було вкладено в його становлення першим начальником ВКМР Наталією Геннадіївною Дольниковою, яка працювала зі студентами 12 років. За її ініциативою було започатковано мистецький конкурс «Студентська весна» ще у 2001 році, переможці якого декілька років поспіль отримували в нагороду цікаві і пізнавальні екскурсії до маєтку Богдана Хмельницького у Чигрин, до дендропарку Срфіївка в Умані, в Київ і Полтаву.

У 2013 році керівництво відділом перейшло до Тамари Миколаївни Плаксій,  З’явились нові керівники  та заходи. Культурне життя навчального закладу і студентська творчість невід’ємні одне від одного, тому  будуть існувати завжди.