Крізь століття йде традиція відзначати 14 жовтня, як величне християнське свято – Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День Українського козацтва. А з 2014 року цей день відзначається як День захисника України! Саме йому було присвячено патріотичний захід, що відбувся 16 жовтня у актовій залі КрНУ.

 

“День захисника Вітчизни –
Мужності й геройства свято,
Вклоняймося тим, хто літ назад багато
І тим, хто нині з автоматом
Захищає нашу велику родину,
Рідну землю свою – Україну.” – такимим віршованими рядками розпочали свято ведучі: Анастасія Палюк (ФПН) та Андрій Левченко (ФЕКІ).

 

Вони запросили до зали гостей, які під звуки козацького маршу пройшли поміж молоді, що зустріла іх стоячи. На захід завітали:

  • Іван Балацький – учасник революції гідності;
  • Сергій Опря – учасник бойових дій в АТО у 36-й бригаді піхоти;
  • Юрій Крамаренко – доброволець батальону ОУН;
  • Вадим Коробка – учасник бойових дій в АТО у 93-й механізованій бригаді.

Дівчата в українському вбранні щиро зустрічали гостей біля сцени з квітами, та пропонували зайняти почесні місця у першому ряду зали.

 

Студенти подякували воїнам, які нещодавно захищали наше мирне життя, і згадали, що серед у лавах армії і зараз більше десятка студентів-заочників нашого університету. Прозвучали вражаючи цифри про втрати упродовж чотирьох років бойових дій на Сході України у зоні АТО. Тільки з Кременчука смертю хоробрих полягли майже 30 чоловік, а  загалом Україна вже втратила більше ніж 3300 військовослужбовців.

 

Традіційно було вшановано пам’ять героїв хвилиною мовчання. Під звуки дзвонів пам’яті прозвучали зворушливі слова:

Пам’ятайте про тих, що за правду повстали,

Пам’ятайте про тих, що лягли на заставах.

Пам’ятайте про них і у праці, і в пісні –

Хай відомими стануть всі герої безвісні.

Честь покласти квіти до Пам’ятного знаку на честь Героїв АТО було надано кращим студентам Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, активістам студентської профспілки.

 

 

Студентська молодь радо послухала розповіді наших сучасних вояків, людей незламної волі, сильного духу, героїв, на яких молоді рівняють своє життя.

 

Надалі ведучі нагадали, що сучасна незалежна Україна – держава і народ – є нащадками Київської Русі та козацтва.

  • У нашім минулім – воля і слава
  • У нашім минулім – безсмертні діла
  • Цього не вкраде в нас зрада лукава
  • Бо кров’ю Вкраїна все це здобула.

І студентам було продемонстровано короткометражний фільм про історію незламного українського народу, що нагадав гостям про те, який важкий шлях здолали наш народ і Батьківщина заради своєї незалежності.

 

Інформаційна складова заходу природньо зливалася із творчою. Народні колективи виконалали патріотичні твори, що були підготовлені їх учасниками:

  • прозвучали пісні “Синові” та “Хочу жити без війни” у виконанні солістів Народноі аматорської вокально-хореографічної студії «Домінанта»;
  • гладачі побачили фрагмент композиції “Сюїта вільної душі” студії хореграфії та пластики “На межі поміж”.

Також на захід було запрошено доцента кафедри філології та видавничої справи Наталю Михайлівну Алексеєнко, яка презентувала свою книгу “Герої згадують…”

 

“Мріялося українцям у мирних умовах розбудовувати власну соборну державу, бути єдиною сім’єю – заможною, квітучою, рівною серед цивілізованих народів світу, але і сьогодні, у ХХІ столітті, сучасним українцям доводиться зі зброєю відстоювати незалежність своєї Батьківщини” – прозвучало у фіналі заходу. І всіх глядачів було запрошено переглянути зворушливу фото виставку “Янголи в камуфляжі”, що наші гості розмістили у фойє корпусу № 5.

 

 

 

Завершили свято учасники студії “Домінанта”: вперше прозвучала пісня “Вставай з колін” у виконанні авторки тексту, студентки 5 курсу Карини Магда та  вже відома студентам енергійна композиція «Нас мільйон жовто-синіх сердець».

 

 

 

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6 430 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress