2018-2019 начальний рік почався дещо незвично з 3 вересня, але за традицією його започаткувало свято першокурсників – Посвята у студенти. Альма-матер гостинно відкрила свої двері для тих, хто успішно пройшов тестові випробування та готових здобувати професійні знання. Урочиста церемонія відбулася у корпусі №5 КрНУ, і на неї завітали керівники університету, інститутів та факультетів, викладачі нашого навчального закладу та батькі новоспечених студентів.

Почесну місію відкриття свята та ритуалу посвяти першокурсників у студенти було доручено ректору університету, заслуженому діячеві науки і техніки України, професору Михайлу Васильовичу Загірняку. Він привітав першокурсників, розповів коротко про історію нашого університету, підкреслив, що сьогодні наш університет – один із кращих в Україні регіональний вищий навчальний заклад, у якому є всі умови, щоб отримати якісну вищу освіту.

“Вітаємо, студенти України!

Судились вам  нові стежки,

Вам головні даються ролі,

Щоб відкривать нові зірки.

Вам будувать міцну державу,

Її вам пильно берегти.

Щоб світову здобути славу,

Ідіть відважно до мети!”

Такими словами ведучі свята привітали першокурсників від імені всіх викладачів та співробітників університету.  А далі студентів-першокурсників було запрошено на сцену по одному представнику від кожного факультету для проведення урочистого обряду.

Під фонограму гімну студентства « Гаудеамус» 3 хлопця та 3 дівчини вийшли, щоб проголосити слова присяги:

• Наполегливо здобувати знання і професійні вміння та постійно їх поглиблювати.
  • Працювати для добра своєї родини, українського народу та своєї держави.
  • Дбати про добре ім’я своєї альма-матер,  примножувати  її досягнення…

Після зворушливого “Присягаймо!” вважається, що символічне єднання зі студентською родиною відбулося. Тож вперше для першокурсників було виконано гімн Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, який всі присутні шанобливо слухали стоячи.

Після чого було винесено хліб-сіль, що символізує щирість та гостинність

“Скуштуйте радо хліб і сіль.
Прийміть вітання звідусіль,
Щоб в стінах цих щаслива доля
Загартувала вашу волю!” –

прозвучало побажання до нових студентів, і всі присутні мали змогу пригоститися шматочоком смачного коровая.

Зі своїми привітаннями та порадами звернувся до присутніх директор Інституту механіки і транспорту, доктор технічних наук Віктор Васильович Воробйов та урочисто вручив представникам першокурсників символічний атрибути студентів: студентський квиток.

З напутнім словом від молодих вчених нашого університету звернулася до молоді старший викладач  кафедри Електричні машини, кандидат технічних наук стипендіатка Кабінету Міністрів України Марія Сергіївна Малякова.

Про можливості студентського життя розповів голова студентської ради В’ячеслав Алєксєєв. Зокрема, про студентське самоврядування, спортивні та культурні заходи, творчі колективи – тобто дав зрозуміти, що в нашому університеті створені умови для цікавого дозвілля молоді. На підтвердження цього найкращі Народні творчі колективи демонстрували свої таланти протягом усіх урочистостей.

На завешення Посвяти було офіційно оголошено про початок нового навчального року, після чого новоспечені студенти розійшлися по аудиторіях.

Світ ділиться на тих, хто вчить,

І тих, хто вчення здобуває.

І тим і другим – хай щастить!

Дороги кращої немає!